سبد خرید 0

الگوریتم دنس(dance algorithm) می تواند باعث رشد یا افت ناگهانی صفحات شما در نتایج گوگل شود.

نحوه عملکرد الگوریتم دنس

فکر کنید در مسابقه رقصی شرکت کرده اید و بهترین حرکات خود را برای ارائه آماده کرده اید به روی سن میروید و آن حرکات را اجرا می کنید و با تشویق تماشاچیان و داوران رو به رو می شوید بسیار ذوق زده و خوشحال می شوید اما آیا انتظار دارید داوران در همان لحظه شمارا برنده مسابقه اعلام کنند؟

خیر شما منتظر می مانید تا بقیه شرکت کنندگان نیز در مسابقه شرکت کنند شاید نفر بعدی حرکات بهتر ارائه کرد و برنده مسابقه شد.

الگوریتم دنس

الگوریتم دنس یا همان dance algorithm هم همینطور عمل میکند با اینکه شما محتوای بسیار خوبی اماده کرده اید اما ممکن است به مدت یک روز از نتایج صفحه اول گوگل به نتایج صفحه دوم انتقال یابید یا همچنین میتواند برعکس این داستان نیز اتفاق بیوفتد.

ممکن است محتوای شما از صفحه دوم یا سوم به مدت یک روز به نتایج صفحه اول انتقال یابد.

اما برای درک بهتر این موضوع و اشنایی بیشتر با این الگوریتم , مارا همراهی کنید.

الگوریتم دنس dance algorithm چیست؟

یکی از رویدادهای جذاب در دنیای سئو، افزایشات ناگهانی در رتبه‌بندی صفحات در گوگل است. این پدیده می‌تواند به طور ناگهانی باعث افزایش چشمگیر جایگاه یک وبسایت در نتایج جستجو شود، به ویژه برای یک یا چند عبارت کلیدی خاص.

این نوع تغییرات معمولاً ناشی از تحولات در الگوریتم‌های جستجوی گوگل است که به “الگوریتم دنس(dance algorithm)” مشهورند. هدف اصلی این تغییرات، ارزیابی بهتر میزان رضایت کاربران از محتوا و ارائه نتایج مناسب به آنهاست. در این فرایند، این الگوریتم‌ها میزان اعتبار، ارزش و کیفیت محتوا را بررسی کرده و صفحاتی که بهترین تجربه کاربری را ارائه می‌دهند، با افزایش موقعیت در نتایج جستجو مورد تشویق قرار می‌دهند.

نوسان الگوریتم گوگل

الگوریتم دنس با سایت شما چه کار میکند؟

الگوریتم dance algorithm جزو الگوریتم های بسیار هیله گر و فریبکار است و بگذارید بگویم چرا!

هر روزه تعداد بسیار زیادی کاربر به گوگل میروند و از ساده ترین چیز ها گرفته تا موضوعات تخصصی به جستجو میپردازند. در این چرخه شما نیز صفحاتی طراحی و ارائه میکنید و گوگل آن صفحات را آنالیز میکند .

هر صفحه شما دارای کلمه منحصر به فرد خودش است تا زمانی که کاربر به جستجو میپردازد سایت شما با آن کلمه کلیدی نمایش داده شود تا اینجای کار گوگل سایت شما را آنالیز کرده است اما هنوز از جایگاه واقعی یا رضایت کاربران از محتوای شما خبر ندارد.

شما بعد از مدتی کنجکاو می شود که ,سایتی که طراحی کرده اید چه رتبه ای گرفته بنابراین ابزارهای گوگل آنالیز و سرچ کنسول خود را باز می‌کنید و در کمال ناباوری متوجه میشوید که آمار سایت شما در چند روز اخیر بسیار بالا بوده به دلیل محتوای خوب , سرعت سایت، رعایت الگوریتم موبایل گدون ، رعایت استانداردهای طراحی و نگارشی و … که همه اینها باعث شده رضایت کاربر از سایت نیز بالا برود.

اما دقیقا در همین لحظه است که الگوریتم دنس وارد کار می شود و شمارا غافلگیر میکند. بعد از چند روز شما دوباره میروید که رتبه سایتتان را ببینید اما متوجه میشوید که آمار سایتتان و همچنین کلیک های سایتتان پایین امده است. اما دلیل آن چیست؟

چرا الگوریتم دنس؟

همانطور که گفته شد الگوریتم دنس ممکن است شمارا از نتایج صفحه اول گوگل به صفحه دوم یا سوم انتقال دهد اما اصلا نگران نباشید در اخر حق به حقدار می رسد.

دلیل اینکار میتواند دو مورد زیر باشد :

  • فرصتی برای دیده شدن سایت هایی که در نتایج صفحات دوم یا سوم هستند.

الگوریتم dance  این امکان را به صفحاتی که در نتایج پایین تر گوگل قرار دارند میدهد که خودشان را به گوگل ثابت کنند.

این الگوریتم صفحاتی که در نتیجه پایینتر هستند را برای بازه زمانی کوتاهی به صفحه اول انتقال میدهد تا میزان رضایت کاربران از محتوای آن سایت را بسنجند و همچنین اگر کاربران رضایت کافی را داشتند آن سایت را در صفحه اول نتایج نگه دارد.

پس به عبارتی دیگر اگر شما به صفحه اول انتقال یافتید و از چالش های گوگل با سربلندی بیرون آمدید رتبه تان بالا میرود در غیر این صورت دوباره به جایگاه قبلی خود بازمیگردید.

  • سنجیدن ارزش محتوایی

قصد گوگل از ارائه الگوریتم دنس (dance algorithm)، بهبود دقت و قابلیت اعتماد نتایج جستجو بود. الگوریتم دنس تلاش می‌کند تا وبسایت‌ها را بر اساس محتوا و کیفیت آن‌ها رتبه بندی کند، و از تلاش برای تقلب از سوی وبمستران جلوگیری کند. این الگوریتم به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی به محتوای مهم و ارزشمند دسترسی پیدا کنند و از تجربه مطلوبی در جستجوی اینترنت برخوردار شوند. از این رو، هدف اصلی ارائه الگوریتم گوگل دنس تضمین تجربه استفاده کننده‌ها از اطلاعات مرتبط، دقیق و معتبر است.

پیشنهاد ویژه برای صاحبان کسب و کار

با داشتن یک وبسایت، میتونی به راحتی محصولات و خدمات خودت و به مخاطبان ارائه کنی، و ارتباط بیشتری با مشتریان داشته باشی.وبنون با تیم متخصصی که در اختیار داره، تونسته به بیش از صد ها مشتری در مشهد و سطح کشور کمک کنه تا بهترین وب سایت ها رو با جذاب ترین طراحی ها برای کسب و کار خود ایجاد کنن.

تاثیر الگوریتم دنس بر سایت های نوپا

همانطور که قبلا گفتیم زمانی که یک وب‌سایت جدید وارد عرصه رقابت می‌شود، احتمالا رتبه‌های بالایی در صفحات جستجوی گوگل ندارد. ممکن است با نتایجی در صفحات پایینی مواجه شود که کاربران کمتری به آنها دسترسی دارند. گوگل ممکن است برای مدت کوتاهی وب‌سایت را به صفحه اول بیاورد تا بررسی کند چگونه کاربران با آن برخورد می‌کنند. به منظور حفظ رتبه و نگهداشتن وب‌سایت در صفحه اول گوگل، لازم است محتوای با کیفیت و متنوعی ارائه داده شود که با جذب ترافیک طی زمان، به نتایج برتر جستجوها برسد و در آنجا حضور دائمی داشته باشد.

الگوریتم دنس چه سایت هایی را به رقصیدن وادار میکند؟

شاید برای شما جذاب باشد که بدانید این الگوریتم به سراغ چه سایت هایی میرود؟

با اینکه الگوریتم دنس روی سایت های نوپا تاثیر بسیار میگذارد اما بازهم سایت سایت هایی هستند که توسط این الگوریتم وادار به رقصیدن بشوند.

  • سایت های نوپا

در مورد سایت های نوپا توضیح دادیم که چه تاثیر مثبتی میتواند روی آنها داشته باشد و آنها را به صفحات اول بکشاند.

  • سایت هایی با کلمات کلیدی جدید

گاهی وبسایت ها با کلمات کلیدی جدیدی ظاهر می‌شوند که در آن زمینه تعداد کمی از وب‌سایت‌ها فعالیت داشته‌اند. گوگل برای بررسی رفتار کاربران نسبت به این کلمات کلیدی، با الگوریتم دنس، وب‌سایت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. اگر کاربران این کلمه کلیدی را جستجو کنند و وارد وب‌سایت مورد نظر شوند، و در آنجا رفتار مثبتی از خود نشان دهند، گوگل نیز این کلمه کلیدی را به عنوان یک نتیجه پایدار تشخیص می‌دهد.

بنابراین، اگر کلمات کلیدی نسبتا جدیدی را مدنظر دارید که کمتر در جستجوهای گوگل استفاده شده‌اند، حتما محتوای ارزشمند و منحصر به فردی برای آنها فراهم کنید تا با کمک الگوریتم دنس، به رشد وب‌سایتتان کمک کند.

  • سایت هایی که حجم لینک سازی بالا دارند.

لینک سازی یک عنصر بسیار حیاتی در بهینه‌سازی سایت و سئو می‌باشد! گاهی وب‌سایت‌ها به‌طور بی‌توجه به استانداردهای سئو، بک‌لینک‌های زیادی دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال، یک وب‌سایت که تاکنون هیچگونه فعالیتی در زمینه لینک سازی انجام نداده باشد، اگر با هدف دریافت هزاران بک‌لینک از دامنه‌های مختلف تلاش کند، اعتماد گوگل را به خطر می‌اندازد. این نوع وب‌سایت‌ها با مشکلات الگوریتم دنس روبه‌رو می‌شوند و درصورتی که نتوانند تجربه رضایت بخشی را برای کاربران ایجاد کنند، با افت شدیدی در رتبه آشنا خواهند شد.

بنابراین، پیشنهاد ما به شما این است که  اصول و فرآیندهای صحیح لینک سازی را رعایت نموده و از ایجاد تعداد زیادی بک‌لینک برای وب‌سایتتان پرهیز کنید! چرا که این نوع رویکرد در سئو به عنوان یک تکنیک کلاه سیاه شناخته می‌شود و کاملاً مخالفت گوگل را به دنبال دارد.

  • سایت هایی که محتوای تکراری دارند.

بعضی از سایت ها محتوای تکراری دارند که به این معناست که محتوای آنها کپی است.

محتوای کپی میتواند برای کاربر مفید نباشد یا حتی اگر باشد توسط الگوریتم های گوگل مورد حمله قرار میگیرد و ممکن است شما با الگوریتم دنس مواجه شوید و این الگوریتم شمارا به صفحات پایین بفرستد.

اگر که مجبورید بخشی از محتوای خود را کپی کنید، حتماً باید این محتوا به نحوی مفید و ارزشمند برای کاربران شما باشد و همچنین باید لینک به منبع اصلی را نیز درج کنید.

سخن اخر در مورد الگوریتم دنس dance algorithm

الگوریتم دنس، با اینکه بسیار مهم است اما الگوریتمی ناشناخته بین مردم است این الگوریتم ناشناخته همانطور که گفته شد به تغییرات نوسانی و موقتی در رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل اشاره میکرد. این تغییرات که ممکن است ناگهانی و شدید به نظر برسند، در واقع جزئی از فرآیند تطوعی و ناشی از به‌روزرسانی‌های الگوریتم جستجوی گوگل است.

هدف اصلی گوگل از این تغییرات، بهبود کیفیت و اهمیت محتوای وب‌سایت‌ها و تناسب آن‌ها با نیازهای کاربران است. پس نگران نباشید پس از دوره‌های نوسانی، آرامش و استحکام به نتایج جستجو بازمی‌گردد و جایگاه صحیح و مناسب هر وب‌سایت به‌طور مداوم و پایدار تثبیت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:

الگوریتم پاندا .

الگوریتم پنگوئن.

5/5 - (1 امتیاز)
تصویر جلوه شناور تصویر

تصویر جلوه شناور تصویر

پیشنهاد مطالعه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://webnoon.ir/?p=12963

سوالی دارید؟ روی دکمه تماس زیر کلیک کنید یا با شماره 09105104276 تماس بگیرید.

لوگو وبنون

خوب جایی اومدی!

فقط در 10 جلسه تضمینی بدون کدنویسی 60 روز پشتیبانی رایگان با آموزش آنلاین پروژه محور با سایت خودتان با آموزش پاره وقت هرجایی که هستید ارتباط مستقیم با مدرس

طراح سایت شوید 🤩

جهت مشاوره و ثبت نام در دوره فرم زیر را تکمیل نمایید با شما تماس میگیریم

small_c_popup.png

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید!