سبد خرید 0

طبق تجربه وبنون 20% مراجعه کنندگان ما افرادی بودند که تجربه تلخی به خاطر استفاده از سایت ساز ها داشتند. حالا به دلایل مختلف مثل هزینه بالا، سفارشی نبودن سایت ها، مدیریت سخت سایت و…

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم به این موضوع بپردازیم و معایب استفاده از سایت ساز ها را بیان کنیم.

اما قبل از هرچیزی باید بدانید که سایت ساز ها چیستند.

 

پیشنهاد ویژه برای صاحبان کسب و کار

با داشتن یک وبسایت، میتونی به راحتی محصولات و خدمات خودت و به مخاطبان ارائه کنی، و ارتباط بیشتری با مشتریان داشته باشی.وبنون با تیم متخصصی که در اختیار داره، تونسته به بیش از صد ها مشتری در مشهد و سطح کشور کمک کنه تا بهترین وب سایت ها رو با جذاب ترین طراحی ها برای کسب و کار خود ایجاد کنن.

 

چرا از سایت ساز ها استفاده نکنیم؟

استفاده از سایت‌سازها ممکن است برای بسیاری از افراد و کسب‌وکارها جذاب باشد، اما دلایل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است بهترین راه‌حل نباشند.

از جمله این دلایل می‌توان به محدودیت‌های سفارشی‌سازی، کاهش سرعت سایت به دلیل کدهای اضافی، عدم کنترل کامل بر داده‌ها و امنیت، و همچنین مشکلات SEO اشاره کرد. استفاده از یک وب‌سایت اختصاصی طراحی شده، این امکان را فراهم می‌کند تا با نیازهای خاص کسب‌وکار هماهنگ باشد، سرعت بارگذاری بهتر و تجربه کاربری بهتری ارائه دهد، و در نهایت، باعث بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو شود.

چرا از سایت ساز ها استفاده نکنیم؟

سایت ساز چیست؟

سایت‌سازها (Website Builders) ابزارهای آنلاین هستند که به کاربران امکان می‌دهند بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی و طراحی وب، به راحتی وب‌سایت‌های خود را ایجاد، مدیریت و منتشر کنند. این ابزارها معمولاً رابط‌های کاربری ساده و بصری دارند و شامل قالب‌های آماده و ابزارهای کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) هستند. سایت ساز ها یکسری معایب دارند که قبل از تصمیم گیری باید آنها را بدانید.

معایب استفاده از سایت سازها

1.محدودیت های سفارشی سازی:

میتوان گفت یکی از بزرگترین معایب استفاده از سایت ساز ها که می توانند داشته باشند محدودیت در سفارشی کردن آنها است. سایت‌سازها معمولاً قالب‌ها و ابزارهای محدودی را برای سفارشی‌سازی ارائه می‌دهند.

این بدین معناست که شما نمیتوانید تعیین کنید که قالب سایت شما چه رنگی یا چه شکلی داشته باشد و ممکن است برای کسب‌وکارهایی که نیاز به طراحی و عملکرد خاص دارند، سایت ساز ها گزینه مناسبی نباشد.

2.سرعت پایین سایت ساز ها:

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که هر سایت باید داشته باشد سرعت لود بالا است. اگر سرعت لود سایت شما پایین باشد کاربر سریعا از سایت شما خارج و وارد سایت دیگری می شود.

یکی دیگر از معایب استفاده از سایت ساز ها هم همین مورد است . سرعت لود آنها پایین است و کاربر را منتظر میگذارد. اگر کاربر صبور باشد چند ثانیه برای باز شدن سایت وقت می گذارد اما چون امروزه تعداد سایت ها زیاد شده است آنها سریعا سراغ سایت دیگر می روند.

3.وابستگی به پلتفرم:

سومین عیب سایت ساز ها که خیلی میتواند به ضرر شما تمام شود ،خود مختار نبودن سایتتان است. با استفاده از سایت‌سازها، شما به پلتفرم و شرکت سازنده آن وابسته می‌شوید.

اگر این شرکت تصمیم بگیرد خدمات خود را متوقف کند یا تغییرات اساسی در سیاست‌ها و قیمت‌ها بدهد، ممکن است سایت شما تحت تأثیر قرار بگیرد.

4.بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO):

شاید یکی از بزرگترین چالش هایی که هنگام استفاده از سایت ساز ها با آن روبه رو شوید عدم قابلیت سئو و بهینه سازی سایت شما باشد. چرا این اتفاق می افتد؟

زمانیکه شما از سایت ساز ها برای طراحی وب خود استفاده میکنید در نصب افزونه ها، طرح بندی و جا گذاری المان ها ، بهینه سازی محتوا، ویرایش و بهینه سازی کد های قالب و … محدود هستید به همین دلیل نمیتوانید محتوای خود را برای سئو بهینه کنید.

آیا فکر می‌کنید که یک سایت سفارشی که با دقت و طراحی دقیق ساخته شده است با سایتی که در چند ساعت با استفاده از سایت ساز ساخته شده، یکسان است؟ خیر اصلا اینطور نیست . این موضوع مثل ضرب المثل هر چقدر پول بدی همونقدر آش میخوری است.

چطور هاست خوب بخرم؟

5.هزینه بالای سایت ساز ها:

خیلی از مردم فکر میکنند که هزینه سایت ساز ها بسیار پایین تر از یک سایت اختصاصی است در صورتیکه اصلا اینطور نیست . زیرا در ابتدا ممکن است هزینه اندک از شما بگیرند اما هزینه ای که ماهانه باید پرداخت کنید هم در نظر بگیرید .

هزینه ها طی یک سال روی هم انباشته می شوند و هزینه یک سایت اختصاصی برای شما در می آید اینجاست که باید بگوییم قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود . پس سعی کنید با آگاهی و اطلاعات کامل تصمیم بگیرید.

6.پشتیبانی ضعیف:

بگذارید با شما صادق باشم وبسایتی که فقط در عرض چند دقیقه و فقط با چند درگ و دراپ درست شده قطعا سایت قوی نیست . چون ممکن است با هر به روز رسانی آن سایت ، سایت شما از دسترس خارج شود و یا مشکلی اساسی برای آن پیش بیاید و وقتیکه این اتفاق بیوفتد چه کسی پاسخگوست؟

آیا کسی هست که سریعا با آن تماس بگیرید و مشکل سایت شما را برطرف کند؟ خیر. به عبارتی دیگر سایت شما روی آب است.

7.نداشتن طراحی اختصاصی:

فرض کنید وارد محله ای شدید و تمام خانه ها و تمام اساسیه داخل آنها شبیه بهم است و تنها تفاوت هر خانه با خانه دیگر آدم هایی هستند که در آن زندگی میکنند . آیا چنین محله ای برای شما جذابیت دارد؟ آیا میتوانید به راحتی آدرس خانه ای که میخواهید را پیدا کنید وقتی همه چیز شبیه یکدیگراست؟

سایت ساز ها هم همینطور هستند طراحی اختصاصی ندارند . ممکن است طرحی که برای سایت خود انتخاب کرده اید را روی سایت دیگری ببینید. بنابراین نمیتوانید سایتی یونیک و جذاب داشته باشید.

8.در دسترس نبودن سایت:

تصور کنید که یک روز، وب‌سایت شما به دلایلی که خارج از کنترل شماست، از دسترس خارج شود. این یکی از مشکلات رایجی است که هنگام استفاده از سایت سازها ممکن است با آن مواجه شوید. سایت سازها بر روی سرورهای مشترک میزبانی می‌شوند و در صورتی که این سرورها دچار مشکل شوند، سایت شما نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. زیرا سایت شما وابسته سایت ساز ها است.

چگونه می‌توانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید وقتی که سایت شما به طور ناگهانی و بدون هشدار از دسترس خارج می‌شود؟ این مسئله نه تنها باعث کاهش بازدیدکنندگان می‌شود، بلکه می‌تواند تأثیر منفی بر روی کسب و کار شما بگذارد. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه اتفاقی می‌افتد اگر سایت شما در اوج ترافیک و زمانی که مشتریان بیشتری نیاز به دسترسی به آن دارند، از دسترس خارج شود؟

بعلاوه، عدم دسترسی به سایت می‌تواند تأثیرات منفی بر روی سئو و رتبه‌بندی شما در موتورهای جستجو داشته باشد. گوگل و دیگر موتورهای جستجو سایت‌هایی را که مرتباً از دسترس خارج می‌شوند، جریمه می‌کنند و این می‌تواند منجر به کاهش قابل توجه در ترافیک ارگانیک شما شود. با وجود این مشکلات، چگونه می‌توانید مطمئن باشید که سایت شما همیشه در دسترس و آماده خدمت‌رسانی به کاربران است؟

سایت ساز ها برای چه کسانی مناسب است؟

سایت ساز ها برای چه افرادی مناسب است؟

البته بعد از گفتن تمام اینها باید گفت که سایت ساز ها برای افرادی که کسب کاری موقتی دارند مناسب است . اما اگر میخواهید کسب و کار قوی را استارت بزنید به شما پیشنهاد میکنیم حتما سایت اختصاصی خود را داشته باشید .

چطور سایت خود را مدیریت کنم؟

همچنین سایت ساز ها برای افرادی که نمیخواهند هزینه زیادی برای سایت خود پرداخت کنند و زمان محدودی دارند مناسب است. اما همانطور که گفته شد در مدت زمان زیاد هزینه سایت ساز ها بسیار بالا می رود.

کلام آخر:

در پاسخ به پرسش چرا از سایت ساز ها استفاده نکنیم؟ ما سعی کردیم یکسری اطلاعات از سایت ساز ها و همچنین معایب استفاده از سایت ساز ها که طبق تجربه بسیاری از اراد به دست آمده به شما بگوییم تا شما با ذهنی باز تر به تصمیم گیری بپردازید . بنابراین حتما در انتخاب خود دقت کنید چون سایت جزو مواردی است که به کسب کار شما کمک بسیار میکند.

تصویر جلوه شناور تصویر

تصویر جلوه شناور تصویر

پیشنهاد مطالعه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://webnoon.ir/?p=13613

سوالی دارید؟ روی دکمه تماس زیر کلیک کنید یا با شماره 09105104276 تماس بگیرید.

لوگو وبنون

خوب جایی اومدی!

فقط در 10 جلسه تضمینی بدون کدنویسی 60 روز پشتیبانی رایگان با آموزش آنلاین پروژه محور با سایت خودتان با آموزش پاره وقت هرجایی که هستید ارتباط مستقیم با مدرس

طراح سایت شوید 🤩

جهت مشاوره و ثبت نام در دوره فرم زیر را تکمیل نمایید با شما تماس میگیریم

small_c_popup.png

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید!